Πάτρα 2019: Ετοιμο το πρώτο προπονητήριο
Μεγάλη αύξηση στη συμμετοχή στους ΙΙ Μεσογειακούς Παράκτιους Αγώνες Πάτρα 2019
28 Μαΐου, 2019
Όλα

Imagens do ETU EUROPEAN CUP & MEDITERRANEAN CUP SINES. Todos os Direitos ETU & USDBD Images of ETU EUROPEAN CUP & MEDITERRANEAN CUP SINES. ©ETU & USDBD

Με μεγάλη επιτυχία έγινε στην πόλη Sines της Πορτογαλίας το Μεσογειακό Πρωτάθλημα τριάθλου στο sprint, το οποίο διεξήχθη παράλληλα με το Ευρωπαϊκό Κύπελλο και συμμετείχαν 90 αθλητές υψηλού επιπέδου.

Στους άνδρες, την πρώτη θέση πήρε ο Ισπανός Genis Grau με χρόνο 55:07. Πολύ κοντά του στη δεύτερη θέση, ο Anthony Pujades από τη Γαλλία με 55:11 ενώ τρίτος ήταν ο επίσης Γάλλος Paul Georgenthum με 55:19.

Στις γυναίκες η Γαλλίδα Emmie Charayron κυριάρχησε στον αγώνα και τερμάτισε πρώτη με 1:02:01. Δεύτερη ήταν η Ισπανίδα Xisca Tous με 1:02:21 και την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε η Gabriela Ribeiro από την Πορτογαλία με 1:02:29.